Obec Kunín
Kunín

Stavební úřad

- pracoviště Kunín, pondělí  8,00 - 17,00 hodin, tel. číslo 739 452 315

- pracoviště Suchdol nad Odrou, v úřední dny, ostatní dny po dohodě, tel. číslo 556 770 104 (107)

První týden doby ROUŠKOVÉ - rozdáno téměř 700 kusů šitých roušek

Foto

První týden s povinností nošení ochrany nosu a úst se pomalu chýlí ke konci

Roušku na ústa a nos shání již několik dní kde kdo. Proto jsme se  na obecním úřadě rozhodly ušít alespoň pro tu nejohroženější skupinu obyvatel naší obce - seniory. První myšlenka byla trochu jiná, chtěly jsme ochránit především ty, ktěří poskytují v obci služby, aby byla bezproblémová obslužnost obce zachována.

Věřte, že šít v nějakém trochu větším měřítku, není jen tak. Od úterý se šitím intenzivně zabývají všechny pracovnice obecního úřadu a také vedení obce. Začalo to sháněním látek, zprovozňováním léta zapomenutých strojů a také šikovných rukou. 

Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří poskytli potřebný materiál (látky, tkaničky, nitě). Děkujeme také šikovným ženám a jednomu muži v naší obci, kteří šijí doma a roušky poté zdarma věnují. Zvláště děkujeme také firmě ze Šenova, která se nám nabídla a zdarma na stroji z látek vysekává čtverce, ze kterých šijeme. To vše vede k tomu, že jsme do dnešního dne ušily skoro 700 kusů roušek, které jsme rozdaly do domácností v obci, ve kterých žije celkem 342 osob starších 65 let, v obchodech v obci, na poště a také lékařům. Dík proto patří i dobrovolníkům, kteří se postarali o doručení roušek domů.

I přesto všechno, ale nejsme schopni zajistit dostatek roušek pro všechny. To není v našich silách. Šijeme denně i 10 hodin v kuse, po večerech a i přesto, že venku je krásně. Práci dost zdržuje chystání tkanic, které pro nedostatek vhodného materiálu také šijeme z látek. Ušité roušky vyvařujeme na 90 stupňů, sušíme v sušičce a pak ještě žehlíme. Pak jsou zabaleny jednotlivě do sáčku.

Proto vás prosíme, pokud můžete, vyrobte si roušky sami. Není to nic těžkého. Jde to i bez stroje a bez šití nebo si chraňte obličej šátky a šálami.

A také Vám děkujeme, že roušky nosíte. Chráníte tím sami sebe a také své okolí. 

 

 

Datum vložení: 20. 3. 2020 18:22
Datum poslední aktualizace: 19. 9. 2023 15:05
Autor:

Občan

ObčanServer

Mapové podklady obce

Aktuální teplota

14.9.2021 08:09

Aktuální teplota:

--- °C

Vlhkost:

--- %

Rosný bod:

--- °C

Mobilní aplikace

Logo mobilní aplikace

aktuální informace z webu v mobilní aplikaci – zdarma ke stažení

Informace e-mailem

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím e-mailů

SMS InfoKanál

SMS InfoKanál

Odstávka elektřiny

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky