ObčanServer

Mapové podklady obce

Facebook

 

Fotogalerie

Poslední přidaná fotografie

Poslední přidaná fotografie

Aktuální počasí

Počasí dnes:

28. 5. 2020

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 15 až 19°C. Noční teploty 10 až 6°C.

Přehrát/Zastavit Další

Aktuální teplota

28.5.2020 06:39

Aktuální teplota:

11,6 °C

Vlhkost:

72,9 %

Rosný bod:

6,9 °C

Obsah

První týden doby ROUŠKOVÉ - rozdáno téměř 700 kusů šitých roušek

Typ: ostatní
FotoPrvní týden s povinností nošení ochrany nosu a úst se pomalu chýlí ke konci

Roušku na ústa a nos shání již několik dní kde kdo. Proto jsme se  na obecním úřadě rozhodly ušít alespoň pro tu nejohroženější skupinu obyvatel naší obce - seniory. První myšlenka byla trochu jiná, chtěly jsme ochránit především ty, ktěří poskytují v obci služby, aby byla bezproblémová obslužnost obce zachována.

Věřte, že šít v nějakém trochu větším měřítku, není jen tak. Od úterý se šitím intenzivně zabývají všechny pracovnice obecního úřadu a také vedení obce. Začalo to sháněním látek, zprovozňováním léta zapomenutých strojů a také šikovných rukou. 

Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří poskytli potřebný materiál (látky, tkaničky, nitě). Děkujeme také šikovným ženám a jednomu muži v naší obci, kteří šijí doma a roušky poté zdarma věnují. Zvláště děkujeme také firmě ze Šenova, která se nám nabídla a zdarma na stroji z látek vysekává čtverce, ze kterých šijeme. To vše vede k tomu, že jsme do dnešního dne ušily skoro 700 kusů roušek, které jsme rozdaly do domácností v obci, ve kterých žije celkem 342 osob starších 65 let, v obchodech v obci, na poště a také lékařům. Dík proto patří i dobrovolníkům, kteří se postarali o doručení roušek domů.

I přesto všechno, ale nejsme schopni zajistit dostatek roušek pro všechny. To není v našich silách. Šijeme denně i 10 hodin v kuse, po večerech a i přesto, že venku je krásně. Práci dost zdržuje chystání tkanic, které pro nedostatek vhodného materiálu také šijeme z látek. Ušité roušky vyvařujeme na 90 stupňů, sušíme v sušičce a pak ještě žehlíme. Pak jsou zabaleny jednotlivě do sáčku.

Proto vás prosíme, pokud můžete, vyrobte si roušky sami. Není to nic těžkého. Jde to i bez stroje a bez šití nebo si chraňte obličej šátky a šálami.

A také Vám děkujeme, že roušky nosíte. Chráníte tím sami sebe a také své okolí. 

 

 


Vytvořeno: 20. 3. 2020
Poslední aktualizace: 20. 3. 2020 19:55
Autor: Správce Webu